Koła naukowe

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów

wutProfil: SKAP zrzesza pełnych zapału studentów, którzy swoje lata na uczelni chcą wykorzystać jak najlepiej i zależy im na praktycznym wykorzystaniu swojej wiedzy inżynierskiej. Konstruujemy superekonomiczne pojazdy, które przejeżdżają setki kilometrów na 1 litrze paliwa. Co roku startujemy w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie już niejednokrotnie stawaliśmy na podium. Oprócz tego bierzemy udział w licznych warsztatach, konferencjach i wystawach.
Dlaczego warto?: Na wykładach poznacie teorię, u nas w warsztacie będziecie mogli wykorzystać ją w praktyce. SKAP to okazja do pogłębienia swojej wiedzy, essay service realizacji nowych pomysłów i poznania wielu ludzi z podobnymi zainteresowaniami.
Kogo szukamy: Poszukujemy mechaników, elektroników, osób zajmujących się symulacjami CFD. Jeśli nie posiadasz dużej wiedzy na ten temat – nic nie szkodzi, nauczymy Cię wszystkich potrzebnych rzeczy, z Twojej strony będziemy potrzebować tylko zapału do pracy. Zapraszamy też osoby chcące zajmować się marketingiem i pozyskiwaniem sponsorów.
Kontakt:
adres e-mail: skappw@gmail.com
strona internetowa: www.skappw.pl
Fanpage: facebook.com/skappw
Rekrutacja:
Odbywa się raz do roku, po targach kół naukowych KONIK. Jeśli jesteś zainteresowany marketingiem/sponsorami, zapraszamy do kontaktu przez cały rok.

Koło Naukowe Awioniki MelAvio

melavioProfil: Zajmujemy się szeroko pojętą awioniką – systemami lotniczymi, w szczególności autonomicznymi statkami powietrznymi (bezzałogowcami). Koło aktywnie bierze udział w międzynarodowych konkursach bezzałogowców – IMAV, Droniada, UAV Challenge. Głównym projektem MelAvio jest udział w australijskich zawodach UAV Challenge skupiających się na rozwoju w pełni autonomicznych platform latających do zastosowań poszukiwań i ratownictwa
Dlaczego warto?: Pracujemy ze światowej klasy sprzętem bezzałogowym, projektujemy własne platformy bezzałogowe oraz osprzęt i oprogramowanie do nich. Każdy pasjonat lotnictwa znajdzie u nas swoje miejsce.
Kogo szukamy: Poszukujemy osób chętnych do pracy w zespole oraz intensywnej samodzielnej nauki poprzez pracę nad projektami. Mile widziane doświadczenie w modelarstwie RC / programowaniu (C/C++) / elektronice.
Siedziba: NL142 (ZAiOL)
Kontakt:kna.melavio@gmail.comhttp://melavio.meil.pw.edu.pl
Rekrutacja: Rekrutacja ogólna prowadzona raz na rok, na początku semestru zimowego

 

Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej

logo_RGB_transparent

Profil: Zajmujemy się zagadnieniami z zakresu szeroko pojętej energetyki niekonwencjonalnej – sposobami pozyskiwania, przetwarzania oraz magazynowania energii odnawialnej. Realizujemy projekty techniczne, organizujemy warsztaty naukowe dla gimnazjalistów i licealistów, debaty oksfordzkie, bierzemy udział w konferencjach i spotkaniach o tematyce energetycznej.
Dlaczego warto?: Dzięki członkostwu w SKNENie studenci mają okazję zdobyć praktyczne doświadczenie w realizacji projektów, wziąć udział w organizowanych przez nas wycieczkach oraz skorzystać z pomocy w zorganizowaniu ciekawych praktyk studenckich. Uczestnictwo w życiu Koła to świetny sposób, by być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie energetyki oraz, by uzupełniać wiedzę zdobytą na wykładach.
Kogo szukamy: Szukamy ludzi zainteresowanych nowoczesną energetyką, chętnych do poszerzania swoich umiejętności, realizowania nieszablonowych pomysłów i do aktywnego działania w projektach. Jesteśmy otwarci na studentów różnych kierunków.
Siedziba: ITC, pokój 145
Kontakt: sknen.pw@gmail.com,http://sknen.itc.pw.edu.pl , SKNEN PW
Rekrutacja: Rekrutacja odbywa się co roku, w semestrze zimowym, po targach kół naukowych KONIK.

Koło Naukowe Chłodników KNCh

logo KNCh
Profil: Koło Naukowe Chłodników zrzesza studentów specjalności Chłodnictwo i Klimatyzacja będących na kierunku Energetyka na wydziale MEiL. Głównym celem działalności Koła jest rozwój zainteresowań naukowych jego członków. Staramy się poszerzać naszą wiedzą nt. zastosowań obiegów chłodniczych, także pod kątem przyszłej praktyki zawodowej.
W ramach prac Koła Naukowego Chłodników można wyróżnić następujące obszary działań:
•spotkania z ludźmi reprezentującymi różne dziedziny branży chłodniczej
•wspieranie zainteresowań naukowych studentów poprzez udział w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez branżę chłodniczą
Dlaczego warto?: Duży i stale powiększający się rynek chłodnictwa i klimatyzacji ciągle poszukuje specjalistów. Dzięki działalności w Kole można znacząco powiększyć wiedzę na jego temat, a także zyskać doświadczenie przydatne w dalszej karierze zawodowej.
Kogo szukamy: Zapraszamy każdą osobę, która jest ciekawa branży chłodniczo-klimatyzacyjnej lub ma pomysł na ciekawy, interesujący projekt.
Kontakt: chikpw@gmail.com, http://www.knch.itc.pw.edu.pl/
Rekrutacja: Można się z nami kontaktować poprzez adres e-mailowy podany powyżej. Zapraszamy również na coroczne spotkanie spotkanie rekrutacyjne, organizowane na przełomie października i listopada.

Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej KNE PW

logo_RGB_transparent

Profil: zajmujemy się szeroko pojmowaną energetyką, zarówno konwencjonalną, jak i odnawialnymi źródłami energii. Organizujemy wyjazdy naukowe, konferencje, warsztaty i debaty oksfordzkie. Realizujemy projekty techniczne takie jak turbina gazowa, model siłowni cieplnej, model SEE, turbiny wiatrowe z pionową i poziomą osią obrotu, układ chłodzenia cieczą i inne. Śledzimy zmieniające się trendy technologiczne i jesteśmy zawsze na bieżąco, dzięki realizowanemu w Kole projektowi Inwestycje Energetyczne, którego celem jest stworzenie portalu internetowego prezentującego informacje na temat aktualnych inwestycji w polskim systemie elektroenergetycznym.
Dlaczego warto:
•wyjazdy naukowo-techniczne do obiektów przemysłowych i energetycznych w kraju i w Europie
•zdobycie praktycznego doświadczenia przy realizacji projektów technicznych
•możliwość uczestnictwa w warsztatach i seminariach
•bezpośredni kontakt z przedstawicielami branży energetycznej
•współpraca z ludźmi, dla których energetyka jest pasją.
Kogo szukamy: szukamy ludzi ambitnych, chętnych do pracy oraz nauki nowych umiejętności, które są potrzebne do realizacji projektów oraz prowadzenia współpracy z przedstawicielami branży. W naszym Kole zrzeszamy studentów z różnych wydziałów i chętnie dzielimy się doświadczeniem.
Siedziba: pokój 013, Instytut Techniki Cieplnej (ITC)
Kontakt: kne@itc.pw.edu.pl kne.itc.pw.edu.pl KNE PW
Rekrutacja: aby dostać się do Koła należy wziąć udział w rekrutacji jesiennej. Podczas rocznego okresu próbnego należy wykazać się pracowitością i zaangażowaniem, które charakteryzują członków KNE PW.

Warsaw University Racing Team

wutProfil: WUT Racing istnieje, aby dać możliwość rozwoju i samorealizacji starannie dobranej grupie studentów. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć o wiele więcej niż w pojedynkę. Poprzez projektowanie i budowę bolidu oraz uczestnictwo w zawodach Formula Student zdobywamy wiedzę i doświadczenie, ale przede wszystkim realizujemy swoje pasje.Zespół tworzy około 50 członków mogący realizować się zarówno w dziale technicznym, jak i marketingu
Dział techniczny dzieli się na podzespoły:
kierowniczy
• zawieszenia
• rama i kokpit
• aerodynamika
• przeniesienie napędu
• elektryczny
Dział marketingu zajmuje się:
• pozyskiwaniem sponsorów
• grafiką
• kontaktem z mediami
• udziałem w eventach
• informatyką
• zarządzanie budżetem zespołu
Dlaczego warto?: Działalność w zespole uczy przede wszystkim pokory i cierpliwości do tego co robimy. W dziale technicznym można nauczyć się jak krok po kroku zrobić coś z niczego. Nasi liderzy to kompetentne osoby, które potrafią każdemu wytłumaczyć i pokazać jak działa i z czego się składają nasze bolidy. Natomiast w dziale marketingu można rozwinąć się w takich dziedzinach jak: informatyka, grafika, organizacja czy zarządzanie. Kontakt z mediami i sponsorami pozwala nabyć umiejętności miękkie, które mogą zaowocować w przyszłej karierze. Przebywając z pasjonatami można nauczyć się pracy zespołowej odnosząc wspólnie sukcesy, jak i pokonując wszelkie trudności.
Kogo szukamy: Szukamy przede wszystkim ludzi, którzy chcą się zaangażować w jeden z największych projektów studenckich w Polsce. Kandydat nie musi posiadać umiejętności inżynierskich lub marketingowych, ale talenty związane z tymi zagadnieniami są mile widziane. Pasja i ciężka praca są podstawami do dobrego działania w WUT Racing, dlatego jeśli czujesz, że chcesz być częścią tego projektu to zapraszamy!
Siedziba: Główna siedziba WUT Racing znajduje się na terenie wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Kontakt:
adres e-mail: marketing@wutracing.pl
strona internetowa: www.WUTRacing.pl
Rekrutacja:
Rekrutacja składa się z 3 etapów:
1. Formularz rekrutacyjny.
2. Spotkanie z przedstawicielem koła.
3. Okres próbny.
Rekrutacja jest prowadzona przez cały rok, dlatego osoby zainteresowane dołączeniem do teamu zachęcamy do kontaktu drogą mailową lub poprzez Facebook’a.

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign

SMKN_SAE_AeroDesign
Profil: Corocznym celem naszego koła naukowego jest start w międzynarodowym konkursie udźwigowych samolotów bezzałogowych SAE Aero Design, który w okolicach kwietnia odbywa się USA. Z wieloma sukcesami występujemy tam już od 25 lat. Przez pozostałą część roku uczestniczymy w wielu konferencjach, warsztatach i wystawach lotniczych na których prezentujemy swoje modele udźwigowe jak i inne platformy bezzałogowe budowane w naszym kole.
Dlaczego warto? Członkostwo w SAE daje niespotykaną możliwość sprawdzenia zdobywanej w trakcie studiów wiedzy z zakresu aerodynamiki, wytrzymałości konstrukcji i eksploatacji statków powietrznych w praktyce. Jako nieliczni projektujemy i budujemy nasze konstrukcje od podstaw, by na koniec sprawdzać ich osiągi w trakcie badań w locie.
Kogo szukamy? Szukamy pasjonatów lotnictwa. Zarówno tych z doświadczeniem modelarskim jak i bez. Szukamy również zdolnych automatyków do rozwijania naszego systemu naprowadzania samolotu i zrzutu ładunków humanitarnych.
Siedziba: ITLiMS pok. 046
Kontakt:
aerodesign.wut@gmail.comhttp://aerodesign.meil.pw.edu.plhttp://fb.com/SMKN.SAE.PW
Rekrutację prowadzimy zwykle na początku roku akademickiego, po targach kół naukowych KONIK.

Koło Naukowe Napędów MELprop

Logo-melprop
Profil: Koło zajmuje się wykorzystywaniem zdobytej na studiach wiedzy w praktyce, zajmując się różnego rodzaju napędami, głównie lotniczymi. W szczególności obecnie prowadzonymi projektami są silnik rakietowy, silnik stirlinga, silnik pulsacyjny oraz silnik pulsacyjny w wersji przystosowanej do napędzania samolotu
Dlaczego warto?: Koło dzięki swojej zwartej strukturze ma charakter grupy znajomych pracujących wspólnie nad rozwijaniem naszych projektów oraz wzbogacaniem się o coraz nowsze umiejętności. Organizujemy wypady do zakładów przemysłowych takich jak PZL Warszawa-Okęcie oraz PZL Mielec, a także mamy w planach odwiedzić inne placówki w Polsce.
Kogo szukamy: W kole organizowane są szkolenia zapewniające podstawową dawkę umiejętności potrzebną do rozpoczęcia działalności. Nasze koło zrzesza głównie pasjonatów lotnictwa, jednak osoby studiujące na innych kierunkach oraz zainteresowane elektroniką również znajdą tu ciekawe wyzwania.
Kontakt: knn.melprop@gmail.com knn.melprop@gmail.com http://melprop.meil.pw.edu.pl
Rekrutacja: Rekrutacja odbywa się co roku bezpośrednio po targach kół naukowych KONIK. W pojedynczych przypadkach prosimy o kontakt mailowy.

Koło Naukowe Lotników KNL

Logo_knl
Profil: szybownictwo sportowe, szkolenia lotnicze, symulatory lotu, projekty konstrukcyjne szybowców
Dlaczego warto?: Oferujemy pomoc w rozwoju dla osób chcących brać udział w zawodach szybowcowych, atrakcyjną ofertę szkoleń lotniczych oraz możliwość rozwoju przy projektach – nie tylko umiejętności typowo konstrukcyjne czy związane z elektroniką, ale również praktykowanie umiejętności „miękkich” poprzez branie czynnego udziału w licznych imprezach i uroczystościach, które uświetniają nasze symulatory.
Kogo szukamy:wszystkich osób o zainteresowaniach związanych z szeroko pojętym lotnictwem, pasjonatów
Kontakt: knl@meil.pw.edu.pl KNL PW http:// knl.meil.pw.edu.pl/
Rekrutacja:wypełnić formularz i ankietę podczas spotkania rekrutacyjnego lub skontaktować się z zarządem w dowolny sposób

Koło Naukowe Robotyków KNR

Logo-melprop
Profil: Podstawę działalności Koła stanowią prace konstruktorskie. Prace te, w zależności od złożoności projektu, są realizowane w grupach od kilku do kilkunastu studentów. Tematyka projektów jest bardzo rozległa: studenci tworzą między innymi autonomiczne roboty występujące podczas zawodów konstrukcyjnych, roboty mobilne, manipulatory, komputerowe modele sterowania czy układy elektroniczne.
Dlaczego warto?:W naszym Kole studenci mogą przejść przez cały proces tworzenia projektu, od modelowania, poprzez wykonanie aż do programowania. Dzięki dużej ilości prowadzonych projektów w wielu dziedzinach nauki, członkowie Koła mogą pracować w projektach, które najbardziej pasują do ich własnych preferencji.
Kogo szukamy:Najistotniejsze w naszym Kole jest zaangażowanie oraz chęci do nauki. Jako, że nasze Koło prowadzi wiele kursów wewnętrznych, a doświadczeni członkowie chętnie odpowiadają na nurtujące pytania, nowi członkowie w szybki sposób zostaną wprowadzeni w świat robotyki.
Siedziba ITLiMS sala 027
Kontakt: knr.meil@gmail.com http://knr.meil.pw.edu.pl/
Rekrutacja:Aby zostać członkiem Koła Naukowego Robotyków należy najpierw przejść proces rekrutacyjny. Proces ten trwa maksymalnie jeden semestr i w tym czasie osoba zainteresowana przynależnością do Koła jest Kandydatem na członka. Każdy Kandydat w ramach swojego procesu rekrutacyjnego musi wykonać projekt wprowadzający, czyli swojego pierwszego (prostego) robota lub urządzenia.

Koło Silników Wysokosprawnych Stirling

Logo-melprop

KSW Stirling (SSA WUT)
Profil:Silniki Stirlinga, konstrukcje mechaniczne, komora spalania, szkolenia SOLDIWORKS i LabView
Dlaczego warto?: Łączymy umiejętności teoretyczne z praktycznymi, uczymy się, jak projektować rzeczywiste maszyny i urządzenia oraz analizować je pod kątem wytrzymałościowym (SOLIDWORKS Simulation) lub za względu na analizę przepływu (SOLIDWORKS Flow Simulation). Mamy do dyspozycji potężny warsztat, na którym możemy uczyć się toczyć i spawać.
Kogo szukamy: Szukamy odpowiedzialnych, gotowych do zaangażowania ludzi, którzy podzielają nasza pasję do tworzenia. Szczególnie poszukiwane umiejętności to: analiza termodynamiczna, analiza zmęczeniowa i CFD, umiejętności praktyczne (warsztat), znajomość baz danych, HTML, CSS, tworzenie stron internetowych.
Kontakt: kswstirling@gmail.com KSW STIRLING
Rekrutacja: Chcesz dołączyć do zespołu? Napisz do nas!

Studenckie Koło Astronautyczne PW (Students’ Space Association WUT)

Logo-SKA-bez-napisu1

SKA PW (SSA WUT)
Profil: projekty kosmiczne, eksploracja kosmosu – robotyka kosmiczna (badawcze pojazdy podwodne, naziemne i latające), sztuczne satelity (program PW-Sat), rakiety, stratosferyczne misje balonowe.
Dlaczego warto?: udział w projektach z branży kosmicznej, doskonała okazja do zwiększenia swoich kwalifikacji w zakresie pracy projektowo-badawczej, współpraca m. in. z ESA
Kogo szukamy: osób zainteresowanych kosmosem i wszystkimi jego aspektami; ludzi pozytywnie zakręconych, mechaników, elektroników, informatyków, PR-owców i nie tylko.
Siedziba: ITC MEiL p. 0.12
Kontakt: www.ska.pw.edu.pl, facebook.com/SKA.PW
Rekrutacja: przez e-mailowy adres kontaktowy; oficjalna rekrutacja na początku każdego roku akademickiego